1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ayetler ile dalga geçmedi ama...
Ayetler ile dalga geçmedi ama...

Ayetler ile dalga geçmedi ama...

Eski Bakan Bağış'a ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili rapor açıklandı. Fakat medyada Bağış için oluşturulan algı operasyonları önem arz etmektedir.

A+A-

 

Kararın ardından Bağış hakkında kamuoyunda dinine diyanetine bağlı, takvalı bir zat algısı oluşturulmak istenmesi Allahın ayetlerini ilga eden bir sistemde bir fiil bulunması gerçeğini ortadan kaldırmamalıdır. Asıl ironik olan ise bu kişinin  Allaha ve ayetlerine düşman olan, Allahında onlara ve sistemlerine düşman olduğu AB ile al gülüm ver gülüm misyonunu yürütmüş olmasıdır.

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın, gazeteci Metehan Demir ile yaptığı iddia edilen görüşmenin ses kaydına ilişkin soruşturma kapsamında alınan bilirkişi raporunda, kaydın "montaj" olduğu bildirildi. 

TÜBİTAK ses uzmanı bilirkişilerce hazırlanarak Çetin'e gönderilen raporda, Youtube'dan indirilen ses kaydıyla ilgili, şu sonuçlara ulaşıldığına yer verildi:

"Yapılan spectrum incelemesi sırasında tespit edilen kaydın içinde gözlemlenen çok sayıda çıkıntı, bu kaydın çok sayıda farklı kayıttan yararlanılarak oluşturulmuş bir montaj olduğunu ortaya koymuştur.

Montajda dikkat çeken bir husus konuşma bütünlüğünü sağlamak için sadece tüm kelimelerden oluşan bir montajdan farklı olarak, kelimelerin dahi parçalanmış hecelerden oluşturularak, istenen yeni kelimelerin türetilerek ortaya çıkarıldığı ilginç bir uygulama ortaya konmuştur."

Bağış hakkında kamuoyunda dinine diyanetine bağlı  bir zat algısı oluşturulmak istenmesi Allahın ayetlerini ilga eden bir sistemde bir fiil bulunması gerçeğini ortadan kaldırmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.