1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Alparslan Kuytul Hoca'nın Halis Bayancuk Hoca'mız hakkındaki açıklaması
Alparslan Kuytul Hoca'nın Halis Bayancuk Hoca'mız hakkındaki açıklaması

Alparslan Kuytul Hoca'nın Halis Bayancuk Hoca'mız hakkındaki açıklaması

Alparslan Kuytul Hoca, Halis Bayancuk Hoca'ya “Silahlı terör örgüt kurma veya yönetme” suçundan 3. Kez 12 yıl 6 ay hapis cezası verilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna cevap verdi.

A+A-

Geçtiğimiz hafta, "Gündeme İslami Bakış" adlı programda, Alparslan Kuytul Hoca Halis Bayancuk Hoca’mız hakkında ve yaşanan hukuksuzluklarla ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında Halis Bayancuk Hoca’mızın, herhangi bir terör örgütü kurduğunun delilinin olmadığını, nice terör eylemi yapmış kişilerin bile bu cezaları almadığını belirten Alparslan Kuytul Hoca, geçmişte de kedisinin iftiraya uğradığını, terör örgütleri ile alakası olmadığı hâlde, dört tane örgüt suçlamasının üzerine atılmaya çalışıldığını hatırlattı. Halis Hoca ile fikirlerinin ve görüşlerinin aynı olmadığını fakat yapılanın zulüm olduğunu söyleyen Alparslan Kuytul Hoca, yargı ve hukukta adaletin olmadığını ve adaletin olması için tarafgirlik yapılmaması gerektiğini dile getirdi. Alparslan Kuytul Hoca, aynı görüşte olmadığımız için "Kesin yapmıştır mı diyeceğim?" diyerek adaletin nasıl olması gerektiğini hatırlattı. Türkiye'deki adalete zerre kadar güveni kalmadığını söyleyen Alparslan Kuytul, “Eğer bir terör eylemi yapılmış olsaydı herhalde duyardık bilirdik” diyerek suçlamanın ve cezaların delilsizliğine vurgu yapmayı ihmal etmedi.

Türkiye'de daha öncede birçok kişiye böyle zulüm yapıldığını, mevki ve makam sahibi olanların ise neler yapmak istediğinin anlaşılmamasından hukukta usulsüzlüğün olduğunu söyleyen Alparslan Kuytul Hoca mahkemelerin kararlarına güvenilemeyeceğini kendi davasında da gördüğünü belirtti. Halis Bayancuk Hoca’mız hakkında verilen kararın adil bir karar olduğuna inanmadığını söyleyen Alparsan Kuytul Hoca, daha önce binlerce insana bu şekilde hukuksuz cezalar verildiğine şahit olduklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum